Blogs

Kodėl verta laikytis skalbimo priemonių naudojimo rekomendacijų?

Ar žinote, ką galima labai greitai padaryti? Išleisti, suvartoti ar sunaudoti per daug. Tai galioja daugelyje gyvenimo sričių ir šią nuodėmę daro tikrai daug žmonių. Prisipažinkite, juk ir jūs bent kartą pylėte daugiau skalbimo priemonės į skalbyklę, tikėdamiesi, kad tai užtikrins nepriekaištingą dėmių išvalymą iš drabužių. Bet ši teorija nepasitvirtina. Bet toks nesaikingas skalbimo priemonių naudojimas yra neatsakingas ir netgi gali būti kenksmingas. Straipsnyje apžvelgsime kelias priežastis, kurios, tikimės, paskatins jus naudoti priemones pagal etiketėje pateiktas rekomendacijas.

Bet pirmiau norime prisipažinti, kad ne jūs vieni tokie. Keli mūsų komandos nariai galvojo ir darė taip pat – naudojo daugiau skalbimo priemonės, nei jos reikėjo, siekdami tobulos švaros. Bet KLAR skalbimo priemonės yra itin koncentruotos. Tad naudoti daugiau priemonės, nei nurodyta ant pakuotės, neverta.

Kodėl verta laikytis produktų naudojimo rekomendacijų?

Tai nekenkia ir išsaugo drabužius

Per mažas skalbiklio kiekis neišnaikins dėmių, bet per didelis taip pat negarantuoja sėkmės, nes skalbimo mašina gali nesugebėti išskalauti skalbiklio pertekliaus. Nors KLAR skalbimo priemonės stipriai neputoja, jei įpilsite jų per daug, skalbimo mašinoje gali susidaryti per didelis putų kiekis. Dėl to drabužiai nebus tinkamai išskalbti ir išplauti. O perteklinius priemones likučius pamatysite ant tamsių ar storesnės medžiagos drabužių – jie gali likti nusėti balsvais dryžiais, kurie yra ne kas kita, o skalbimo priemonių likučiai.

Tai naudinga odai

Naudojant per daug skalbimo priemonės, skalbimo mašina gali jos gerai neišskalauti. Skalbiklis lieka drabužiuose, o kai juos apsivelkame, jis patenka ant odos. KLAR produktai yra patikrinti dermatologiniais tyrimais, todėl jie neturėtų sukelti neigiamo poveikio odai. Bet skalbimo priemonės likučiai gali sukelti niežėjimą turintiems itin jautrią odą. Norėdami išvengti odos dirginimo, verčiau naudokite skalbimo priemonės tik tiek kiek reikia, neviršydami rekomenduojamų normų.

Tai naudinga aplinkai

Per didelis produktų naudojimas skatina didesnes gamybos apimtis ir veiklos taršą: ingredientų, produktų ir pakuočių gamyba, transportavimas į sandėlius, parduotuves bei pirkėjų namus. O naudojami produktai patenka į kanalizaciją, iš kurios keliauja į vandenynus.  Nors mes skiriame itin daug dėmesio produktų saugumui ir taršos mažinimui, perteklinis produktų naudojimas yra problema, su kuria turi kovoti kiekvienas. O tai padaryti galima labai paprastai – naudojant tiek produkto, kiek iš tiesų reikia.

Tai padeda sutaupyti

Ar jūs kada susimąstėte, kiek drabužių išskalbiate per metus? Labai daug! Kiekvieno skalbimo  metu naudojamas tiek vanduo, tiek elektra, tiek skalbiklis. Jei skalbimo metu naudojate per daug skalbimo priemonės, ji greičiau baigsis ir teks pirkti naują pakuotę. Tai gali atrodyti nedidelė suma, bet jeigu paskaičiuotumėte visų metų išlaidas, pamatytumėte, kad už šią sumą galėtumėte įsigyti ką nors vertingesnio.

Tad mes draugiškai patariame saugoti planetą ir taupyti pinigus, pradedant nuo mažų dalykų – tinkamo skalbimo priemonių naudojimo. Naudokite matavimo dangtelius ir laikykitės produktų etiketėse pateiktų rekomendacijų.