Blogs

Kaip tinkamai prižiūrėti indaplovę?

Indaplovė yra nuostabus žmonijos išradimas, kuris palengvina kasdienybę. Tačiau kol indaplovė rūpinasi nepriekaištinga jūsų indų švara, jūs turite pasirūpinti pagalbininkės higiena. Nemalonūs kvapai, netirpstančios plovimo tabletės ar po plovimo rasti nešvarūs indai yra aiškūs ženklai, kad skiriate nepakankamai dėmesio indaplovės gerbūviui. Šiandien padėsime jums išspręsti ir išvengti dažniausiai pasitaikančių indaplovės priežiūros problemų.

Kodėl indaplovė skleidžia nemalonų kvapą?

Jeigu atidarę indaplovę užuodėte nemalonų kvapą, pagalvokite, kada paskutinį kartą ją valėte? Klaida manyti, jog indaplovės papildomai valyti nereikia. Juk per ją nuolat cirkuliuoja vanduo ir valikliai. Tačiau indaplovėje užsilieka maisto likučiai ir riebalai, kuriuos reikia pašalinti. Specialistai rekomenduoja indaplovę kruopščiai išvalyti bent kartą per mėnesį.

Maisto likučiai dažniausiai kaupiasi filtre, tad pirmas žingsnis, kurį turite padaryti, tai išvalyti filtrą. Tai padaryti nėra sunku. Jums tereikia išimti filtrą iš indaplovės ir gerai išvalyti jį šepetėliu bei indų plovikliu. Indaplovės dureles ir jų gumą taip pat būtina reguliariai nuvalyti drėgna šluoste ir plovikliu.

Kodėl indų plovimo tabletė neištirpo?

Ištraukėte indus iš indaplovės ir radote neištirpusią indų plovimo tabletę? Taip galėjo nutikti dėl trijų priežasčių:

● netinkamo vandens tiekimo į indaplovę,
● drėgno indų plovimo tabletės skyriaus,
● itin pilnos indaplovės.

Visos šios problemos yra lengvai pašalinamos. Jeigu įtariate, kad vandens tiekimas į indaplovę nėra pakankamas, pasižiūrėkite, ar vandens tiekimo jungties vietoje nėra užstrigusių smulkių maisto dalelių, kurios trukdo vandeniui patekti į indaplovę. Pašalinkite nešvarumus ir kitą kartą šios problemos jau neturėtų būti.

Taip pat svarbu prieš dedant indaplovės tabletę į tam skirtą durelių skyrių, įsitikinti, kad jis yra sausas. Jeigu stalčius yra drėgnas, tabletė gali užstrigti ir neištirpti plovimo metu. Indaplovės taip pat nereikėtų prikrauti pilnut pilnutėlės, nes vanduo neturės kur prasiskverbti ir taip gali būti blokuojamas vandens patekimas prie indų plovimo kapsulės.

Kodėl indai ne tokie švarūs, kokių tikėjotės?

1. Žema plovimo temperatūra ar plovimas greitąja programa. Šis plovimo būdas tinkamas indams, kurie nėra itin purvini, o tiesiog reikalauja lengvo praskalavimo. Jeigu turite išplauti kalną riebaluotų indų, verčiau rinkitės tam tinkamą plovimo programą ir aukštesnę temperatūrą.
2. Perkrauta indaplovė. Kaip jau minėjome anksčiau, dėl perkrautos indaplovės vanduo gali nepasiekti ir pašalintų visų nešvarumų. Jeigu dalis indų netelpa, verčiau jų negrūskite, o išplaukite rankomis, kol indaplovė pasirūpins pagrindiniu vargu.
3. Indai buvo sudėti netinkamai. Lėkštes, puodelius, dubenėlius, įrankius sudėkite tvarkingai į jiems skirtas vietas. Didesnius indus dėkine apatinio indaplovės skyriaus šonuose, dubenėlius ar puodelius dėkite apverstus, įsitikinkite, kad indai ir įrankiai stipriai nesiliečia – tokiu būdu bus išvalyti visi nešvarumai.
4. Nešvarūs indai buvo laikomi pernelyg ilgai. Atidėlioti indų plovimo ilgam nereikėtų, nes maisto likučiai prilimpa ir juos pašalinti tampa sunku net ir indų plovyklėje. Jeigu neplanuojate indaplovės įjungti iš karto po valgio, indus būtinai praskalaukite.