Blogs

Kaip prižiūrėti drabužius, kad jie tarnautų ilgiau?

Tvarios mados vėjai vis dažniau įsisuka į mūsų spintas. Vartojame mažiau, renkamės kokybiškesnius ir mados tendencijoms nepavaldžius audinius bei kirpimus. Tačiau svarbu paminėti ir tai, kad net ir kokybiškiausius drabužius reikia atitinkamai prižiūrėti ir saugoti. Tik tada daiktas tarnaus mums ilgai. Bene lengviausias būdas visiems laikams atsisveikinti su mėgstama palaidine ar megztiniu – jį netinkamai ar per dažnai skalbti.

Ar tikrai drabužį reikia skalbti?

Šis klausimas gali skambėti keistai, tačiau jį verta užduot, prieš metant megztinį, džinsus ar kelnes į skalbinių krepšį. Būtent šių drabužių tikrai nereikia skalbti po kiekvieno karto, kai jį dėvėjote (nebent apsipylėte, apsitaškėte ar kitaip išsipurvinote). Šiuos drabužius galite drąsiai vilkėti kelis kartus, nesibaimindami dėl nešvaros. Per dažnas drabužių skalbimas verčia medžiagą dėvėtis ir blukti, todėl drabužis tarnaus trumpiau.

Kaip tinkamai skalbti drabužius?

Drabužių priežiūros taisyklės visada yra nurodomos jo vidinėje etiketėje. Jeigu niekada neatkreipėte dėmesio į jas, pats metas tai padaryti! Čia rasite visą svarbiausią informaciją: ar drabužį galima skalbti skalbimo mašinoje, ar teks plauti rankomis, kokią skalbimo temperatūrą ar režimą pasirinkti.

Tačiau etiketes mes kartais nukerpame, nes jos nemaloniai trina šonus, o svarbi skalbimo instrukcija gali pasimiršti. Gera žinia yra ta, jog daugeliui audinių galioja panašios priežiūros taisyklės, kuriomis vadovaujantis, išvengsite nemalonių padarinių.

Medvilnė. Baltus, spalvotus ir juodus drabužius vertėtų skalbti atskirai, kad šie netyčia nenudažytų vieni kitų. Baltus drabužius galima netgi virinti, kaip darydavo mūsų močiutės, tačiau gerai priežiūrai puikiai užtenka ir atitinkamų skalbimo priemonių.

O štai spalvotos medvilnės gaminius rekomenduojama skalbti iki 60° C temperatūroje. Drabužius taip pat rekomenduojama išversti į išvirkščiąją pusę, nes taip spalva neišbluks taip greitai.

Vilna ir šilkas. Vilnonius ir šilkinius drabužius geriausia skalbti rankomis arba pasirinkti šiems gaminiams skirtą skalbimo mašinos programą. Įsitikinkite, kad vandens temperatūra nėra didesnė nei 30° C. Vilnos ir šilko priežiūrai itin svarbu pasirinkti švelnias skalbimo priemones, pavyzdžiui, KLAR vilnos ir šilko skalbiklį, kuris užtikrins audinio ilgaamžiškumą.

Viskozė. Viskozė nėra labai tvirtas pluoštas, todėl šių drabužių priežiūra turi būti švelni. Viskozės gaminius galima skalbti tiek rankomis, tiek skalbimo mašina 30 – 40° C temperatūroje. Pasirinkite tausojantį skalbyklės režimą ir švelnias skalbimo priemones. Kondicionierių ir minkštiklių naudoti nepatartina.

Linas. Lino gaminius galima skalbti rankomis ir skalbimo mašina ne šiltesniame nei 30° C vandenyje. Vandens temperatūra čia itin svarbi, nes aukštesnėje skalbimo temperatūroje drabužis gali susitraukti. Lininių gaminių priežiūrai taip pat galima rinktis ir sausą valymą.

Pagalvokite, ar verta drabužius džiovinti džiovyklėje

Drabužių etiketėse taip pat galite rasti informaciją, ar juos galima džiovinti džiovyklėje. Tačiau net ir išvydę leidimą, apsvarstykite, ar juo pasinaudoti. Šis patogus džiovinimo būdas nėra draugiškas audiniams. Ilgainiui audiniai greičiau nusidėvi. Tad jeigu labai neskubate ir dėvite natūralių audinių drabužius, verčiau leiskite jiems išdžiūti kambario temperatūroje.