Blogs

Kaip plauti kilimą?

Kaip plauti kilimą?

Svetainės kilimui teko penktą kartą paragauti takų padažo? Šviesus kilimas po stalu spėjo patamsėti? Vis pagalvojate apie kilimų plovimą ir nusipurtote iš siaubo? Šis straipsnis skirtas būtent jums. Straipsnio pabaigoje įsitikinsite, kad jūsų pavargęs ir praustis norintis kilimas gali būti prikeltas naujam, švariam ir gaiviam gyvenimui.

Jeigu jūsų namuose stovi didelė skalbimo mašina, o nešvarus kilimas yra nedidelis ir tinkamas skalbti skalbyklėje, jūsų problema visai nedidelė. Pavyzdžiui, vilnonį kilimėlį ar antklodę galite drąsiai skalbti skalbimo mašinoje, nustatę vilnos programą. Jeigu plausite rankomis, galite pažeisti medžiagą, nes drėgnas vilnos pluoštas itin trapus. Gal ir sunku patikėti, bet vilnos skalbimo režimas yra kur kas švelnesnis nei jūsų rankos. Skalbimo mašinoje kilimas bus kruopščiai skalaujamas, temperatūra bus tinkama, o sukimasis švelnus. Tiesiog nepamirškite naudoti vilnai skirto ploviklio, nepriklausomai nuo to, ar kilime yra penki, ar šimtas procentų vilnos.

Plaukite visą kilimą

Jei kilimas skalbimo mašinai yra per didelis arba nesate tikri, ar jį galima skalbti skalbyklėje, turėtumėte nusipirkti tekstilinį šampūną ar kitų specialių valymo priemonių. Dvejojate, kokios priemonės jums reikia? Pasitarkite su pardavėju ar konsultantu. Tad geriausia šias priemones rinktis specializuotose arba baldų parduotuvėse, kur galėsite gauti patarimų.

Jei naudojate tekstilinį šampūną, turite išplauti visą kilimą, o ne tik nešvarią jo dalį. Jei plausite tik vieną dalį, jos spalva gali skirtis nuo viso kilimo. O jei turite kelis nešvarius kilimus, galbūt būtų tikslingiau juos nuvežti į valyklą ar užsisakyti profesionalų kilimų valymą.

 

Išneškite kilimą į gaivų sniegą

Sena ir veltui pamiršta praktika, kuri tobulai tinka snieguotos žiemos metu. Išneškite kilimą ant sniego. Juk sniegas yra kietos formos vanduo. Taigi, jei jūsų kilimas „draugauja“ su vandeniu, jam patiks ir sniegas. Sniegas iš kilimo ištrauks daug purvo, bet svarbu, kad lauke būtų tikrai šalta, o sniegas būtų švarus ir lengvas.

Kilimą patieskite ir apiberkite sniegu. Tuomet nuvalykite sniegą šluotele ir pakartokite procesą du–tris kartus. Be to, anot „Sifo“ tyrėjos Ingunnos Grimstad Klepp, žema temperatūra taip pat sunaikins erkutes ir kitus mažus parazitus, kurie jame galėjo apsigyventi.

 

Nedelsdami pašalinkite dėmes

Jei nutiko nelaimė ir ant kilimo išliejote raudoną vyną, venkite liaudiškų patarimų. Nenaudokite druskos, bulvių miltų ar balto vyno. Šie produktai gali pridaryti dar daugiau žalos. Tad čiupkite kilimų valymo priemonę ir kuo skubiau plaukite! Kuo ilgiau leisite dėmei džiūti, tuo bus sunkiau ja atsikratyti.

Valykite tik dėmę, o ne grūskite visą kilimą į skalbimo mašiną. Bet valydami būkite atsargūs. Ne trinkite valymo priemonę dideliais ratais, o kruopščiai valykite tik nešvarų plotą. Taip išvengsite dėmės plitimo. Pašalinę dėmę galite pastebėti, kad skiriasi kilimo spalva. Tada išplaukite visą kilimą ir spalva vėl susivienodins.

 

Geriausi kilimų plovimo patarimai

  • Visada išmėginkite valymo priemonę ant nedidelio kilimo ploto. Testuoti rinkitės mažiausiai matomą kilimo kampą. Jeigu priemonė netiks, nesugadinsite viso kilimo.
  • Daugumą kilimų galite plauti drungname vandenyje, bet ne karštame!
  • Kraujo ar kiaušinių dėmes plaukite tik šaltu vandeniu. Šiltas vanduo apsunkina šių dėmių valymo procesą.
  • Vilnos ploviklis yra „draugiškas“ ir saugus kilimams. Jį gerai išmaišykite vandenyje ir įtrinkite dėmę, kol ši neįsisenėjo.
  • Tušinuko žymės yra baisiausia, kas gali nutikti jūsų kilimui, bet net ir šią dėmę galite pašalinti, patrindami šiltu alkoholiu.