Blogs

Kaip plauti batus?

Kaip plauti batus?

Batus lengva palikti koridoriuje ir pamiršti, iki kol vėl prisireikia juos apsiauti. Bet skubant pro duris nemalonu rasti purvinus, apdulkėjusius ar nespėjusius išdžiūti batus, tiesa? O tinkama batų priežiūra padeda išsaugoti batų išvaizdą ir kokybę, todėl mėgstamą avalynę galėsite avėti ne vieną sezoną. Štai keli patarimai, kaip rūpintis savo batų kolekcija.

Plaukite sportbačius ir medžiaginius batus

Sportbačius ir medžiaginius batus galima skalbti skalbimo mašinoje, bet atminkite, kad taip elgdamiesi prarandate teisę pateikti skundą ir grąžinti batus pardavėjui. Be to, po plovimo skalbyklėje batai gali šiek tiek pakeisti spalvą ar deformuotis. Todėl skalbdami vadovaukitės skalbimo instrukcijomis arba paprašykite pardavėjo pateikti geriausias batų priežiūros rekomendacijas.

Norėdami skalbti batus skalbyklėje, įdėkite juos į skalbinių maišelį. Pasirinkite žemą, ne didesnę nei 30 laipsnių, skalbimo temperatūrą. Skalbdami galite naudoti KLAR skalbimo priemones.

Jeigu skalbimo mašina skamba pernelyg rizikingai, plaukite rankomis. Jums reikės tinkamos skalbimo priemonės, kempinėlės ir vandens. Pašalinę visus nešvarumus, gerai išskalaukite plovimo priemonę, išimkite vidpadžius ir leiskite batams išdžiūti. Stenkitės vengti džiovinimo prietaisų batams džiovinti, geriau ilgam juos palikite ant šiltų grindų.

 

Nuplaukite guminius batus

Po pasivaikščiojimo darže, sode ar miške nesugalvokite molėtų ar žemėtų guminių batų sugrūsti į skalbimo mašiną. Šių batų priežiūrai pakanka kempinėlės, šiek tiek skalbimo priemonės, šilto vandens ir kelių minučių jūsų brangaus laiko. Nešvarumus lengvai pašalinsite, jei nelauksite, kol jie pridžius, prilips ir įsigers. Tad įpraskite guminius batus plauti vos grįžę namo.

 

Elkitės švelniai su odiniais batais

Odiniams batams reikia itin kruopščios priežiūros. Skalbimo mašina ar džiovyklė jiems bus negailestinga. Ant odinių batų esančius nešvarumus pašalinkite drėgnu skudurėliu. O kad išsaugotumėte odos blizgesį ir elastingumą, naudokite batų tepalą.

 

Patarimai visoms batų rūšims:

  • Turėkite kelias batų poras ir jas keiskite kas antrą dieną. Batuose kaupiasi drėgmė, kuriai reikia laiko išdžiūti. Priešingu atveju jie tampa pažeidžiami. Tad leiskite prakaito ar lauko drėgmei išdžiūti ir nevaikščiokite visada su tais pačiais batais. Juk ne veltui įsigijote kelias poras!
  • Naudokite batų kaladėles, užkulnius ir raištelius. Batų kaladėlės išlaiko batų formą ir sugeria drėgmę, užkulniai išsaugo kulno formą, o batų raištelius užriškite tvirtai. Net jeigu tai sportbačiai, kuriuos tingite raišioti.
  • Nedžiovinkite batų per karštoje temperatūroje. Šlapių batų nedėkite ant radiatoriaus ar židinio, nes karštis gali atlaisvinti padus laikančius klijus. Norėdami, kad batai išdžiūtų greičiau, naudokite popierių, kuris sugertų drėgmę.
  • Naudokite batų tepalą, kuriame nėra silikono. Dėl silikono oda tampa labai minkšta, bet iš tikrųjų ji lėtai ir užtikrintai suskaidoma. Galiausiai oda gali įtrūkti, o batus teks išmesti.
  • Tinkamai laikykite batus. Pasibaigus sezonui, sudėkite batus į dėžes ar medžiaginius maišelius. Taip jie bus apsaugoti nuo dulkių, kol vėl ateis avėjimo sezonas.