Blogs

Kaip mes užtikriname KLAR produktų saugą?

Nei vienas KLAR produktas niekada nebuvo ir nebus testuojamas su gyvūnais. Tačiau, kaip mes užtikriname savo produktų saugumą?

Europos Sąjungoje (įskaitant Norvegiją) įsigalioja vis daugiau apribojimų atlikti gaminių bandymus su gyvūnais. Šie draudimas taip pat galioja visai gamybos grandinei, t.y., gaminių sudedamosios dalys taip pat negali būti išbandomos su gyvūnais. Vis dėlto, Europos valstybės yra verčiau išimtis, o ne taisyklė, nes daugumoje pasaulio valstybių bandymai su gyvūnais vis dar yra legalūs. Didžiosios valstybės, tokios kaip Kinija, netgi reikalauja, kad prieš gaminiui patenkant į rinką, jis būtų išbandytas su gyvūnais. Bandymų su gyvūnais nėra uždraudusi ir JAV.

Kaip yra išbandomi KLAR produktai?

Nuo pat prekės ženklo sukūrimo įtvirtinome tam tikras taisykles, kurios galioja visiems KLAR produktų gamybos ir testavimo etapams. Visų pirma, nustatėme sudedamųjų dalių „juodąjį sąrašą“ ir įsipareigojome niekada nenaudoti gyvulinės kilmės sudedamųjų dalių. KLAR produktų sudedamosios dalys yra ne tik kokybiškos, bet ir atitinka aukščiausius tvarumo reikalavimus. Tai padeda sėkmingai tęsti bendradarbiavimą su „Nordic Ecolabelling“, Norvegijos alergologų asociacija ir Veganų bendruomene, kurios atlieka nepriklausomą KLAR produktų vertinimą.

Esame įsitikinę, kad neefektyvūs produktai negali būti laikomi tvariais. Visas KLAR produktų testavimo procesas prasideda laboratorijoje, kur atliekama sudedamųjų dalių atranka ir patikra. Itin sudėtinga atrasti sudedamąsias dalis, kurios užtikrina galutinio produkto efektyvumą, tačiau kartu atitinka aukščiausius aplinkosauginius reikalavimus. Dėl to, visos produktų sudedamosios dalys privalo praeiti kompleksišką vidinę ir išorinę, nepriklausomų organizacijų atliekamą, patikrą.

Vėliau seka ilgas produkto bandymų laikotarpis, kuomet yra išbandomos visos produkto savybės. KLAR produktai taip pat yra išbandomi skirtingomis laikymo sąlygomis tam, kad užtikrintume, jog galutinis produktas patekęs į pirkėjo rankas būtų išlaikęs visas savo savybes. Be to, prieš paleidžiant naujus produktus į rinką, patys išbandome juos namuose bei leidžiame išbandyti pirkėjams.

Dermatologiškai išbandyti su jautria oda

Tai reiškia, kad prieš paleidžiant KLAR produktus į rinką, jie buvo išbandyti ant žmogaus odos. Kaip vyksta tokie bandymai?

Bandymai yra atliekami pagal ICDRG (International Contact Dermatitis Research Group) įtvirtintas nuostatas. Bandyme dalyvauja apie 30 savanorių, kurių oda yra jautri ir produktas yra tepamas ant vidinės rankos dalies, o dermatologai vertina odos reakciją į kontaktą su produktu. Bandymas pakartojamas keletą kartų. Produktas yra sertifikuojamas tik tada, kai patvirtinama, jog jis nekelia jokių odos reakcijų.