Blogs

Kaip ekologiškai supakuoti dovanas?

Dailiai supakuotos dovanos džiugina kiekvieno širdį. Tačiau graži pakuotė jau po kelių minučių tampa niekam nereikalinga šiukšlių krūva. Nuo pakavimo medžiagų gausos raibsta akys – tik spėk rinktis! Tačiau ir čia verta pagalvoti apie gamtą. Įprastas dovanų popierius, deja, nėra rūšiuojamas ir perdirbamas. Tad šventinis džiaugsmas nugula sąvartynuose. Viso to galima išvengti, renkantis ekologiškesnius dovanų pakavimo būdus.

Dovanas pakuokite į kraftinį popierių

Kraftinis popierius yra viena geriausių alternatyvų tradiciniam kalėdiniam dovanų popieriui. Taip supakuotos dovanos ne tik atrodo stilingai bei moderniai, bet kartu ir nekenkia gamtai. Kraftinis popierius priskiriamas prie makulatūros ir gali būti perdirbamas. Jo galite rasti specializuotose popieriaus parduotuvėse. Jei nesate naudoję kraftinio popieriaus, iš pradžių jis gali pasirodyti nepakankamai šventinis, tačiau panaršę internete tikrai rasite įkvėpimo, kaip dekoruoti supakuotą dovaną: eglių ar pušų šakelės, kankorėžiai, džiovinti augalai, apelsinai, medžiaginės juostelės… Leiskite pasireikšti kūrybiškumui!

Naudokite namuose turimas medžiagas

Kone kiekvienas namuose turime spintelę ar dėžę, kurioje pilna popieriaus, medžiagos skiautelių, senų dovanų maišelių, kaspinų, virvučių ar kitų priemonių, kurias galima panaudoti dovanų pakavimui. Atraižos ar susilamdęs popierius puikiai tiks netradicinių formų ar dydžių dovanoms.

Greičiausiai namuose rasite ir kokią nors dėžutę, kurioje atkeliavo siunta. Ją taip pat galite paversti nuostabia, personalizuota kalėdinės dovanos dėže. Dovanų pakavimui puikiai tinka ir seni laikraščiai ar žurnalai.

Net jeigu jūsų namuose esančios priemonės nėra pačios draugiškiausios gamtai, pavyzdžiui, tradicinis dovanų popierius, geriau panaudoti jau turimas, nei pirkti naujas, kad ir ekologiškas medžiagas. Tai tiesiog bevertis vartojimas! Pirmiausia sunaudokite tai, ką turite!

Tekstilės gaminiai ir daugkartiniai maišeliai

Kas sakė, kad kalėdinių dovanų maišelis būtinai turi būti su raudonkepuriu senuku ir briedžiu? Vietoje popierinio ar plastikinio maišelio, verčiau naudokite daugkartinį pirkinių krepšį. Tai bus ne tik ekologiška, bet ir praktiška dovana. Daugkartinis maišelis puikiai pasitarnaus apsiperkant, o ne lauks kitų Kalėdų, kad būtų padovanotas iš naujo.

Jeigu esate itin nagingas žmogus, galite tokį maišelį pasiūti! Tokio maišelio gamybai puikiai tiks virtuviniai rankšluostukai, užuolaidos, užvalkalų, antklodžių ar kitų tekstilės gaminių atraižos. Praktiškos rankų darbo dovanos bus tikrai įvertintos!