Blogs

Kaip atnaujinti „susiburbuliavusius“ drabužius?

Kaip atnaujinti „susiburbuliavusius“ drabužius?

Visiems teko susidurti su situacija, kai po kelių skalbimų naujas ir gražus drabužis pasipuošia nepageidaujamu dekoru – apsivelia „burbuliukais“. Vilktis tokio drabužio visai nesinori! O išmesti gaila – dar per mažai dėvėtas.

 

Taip gali nutikti dėl netinkamo skalbimo, prastos drabužio kokybės ar audinio. Naujuose drabužiuose gali būti pluošto pertekliaus, kuris ilgainiui išnyksta. Ant drabužio taip pat gali atsirasti „burbuliukų“, kai skirtingos tekstilės medžiagos liečiasi viena su kita. Ši problema dažnai liečia drabužius, kurie pagaminti iš skirtingų tekstilės medžiagų, pavyzdžiui, natūralių ir sintetinių pluoštų.

 

Kaip išvengti drabužių apsivėlimo?

 

Pirkite kokybiškus drabužius. Pasakyti kur kas lengviau, nei padaryti. Bet jeigu išmoksite skaityti etiketes, rinktis kokybiškas prekes taps paprasčiau. Jeigu etiketėje matote, kad drabužio sudėtyje yra kelios medžiagos, tikėtina, kad jis bus linkęs veltis.

 

Svarbu žinoti, kokių drabužių geriau nedėvėti kartu. Pavyzdžiui, jei ant vilnonio megztinio apsivilksite striukę su sintetiniu pamušalu, šios medžiagos trinsis ir ilgainiui gali atsirasti nepageidaujama tekstūra. Jei vilkite vilnonį megztinį, ant jo dėvėkite vilnonį paltą be sintetinio pamušalo.

 

Drabužių priežiūra taip pat svarbus faktorius. Tad laikykitės etiketėje pateiktų instrukcijų. O jei įsigijote vilnonius drabužius, juos rekomenduojama išskalbti prieš dėvint. Taip bus pašalintas paviršiaus pluoštas ir jis ilgainiui neišsipešios. Atminkite, kad vilnoniai drabužiai turi būti skalbiami su kitais vilnoniais gaminiais. O skalbdami naudokite tik vilnai pritaikytus skalbiklius, pavyzdžiui, KLAR vilnos ir šilko skalbiklį.

 

Kaip atsikratyti „burbuliukais“ nuo drabužių?

 

Metalinės šukos. Tinkamos „burbuliukams“ pašalinti nuo megztų ar kitų tekstilės gaminių bei baldų. Tvirti, maži, metaliniai šukų dantukai pašalins nepageidaujamus pūkus, kai brauksite per drabužį. Abejojame, kad patys šukuojatės metalinėmis šukomis, todėl norėdami jas įsigyti turėsite apsilankyti verpalų ar tekstilės parduotuvėse.

 

Įprastos šukos. Jeigu metalinių šukų nenorite įsigyti, pasinaudokite įprastomis, namuose  turimomis šukomis. Stenkitės, kad šukos lengvai slystų drabužio paviršiumi, o ne įlįstų į drabužį.

 

Skustuvas. Efektyvus, bet rizikingas metodas. Paguldykite ir ištiesinkite drabužį, o tada švelniai braukite skustuvu. Visada braukite mezgimo kryptimi, kad neperpjautumėte siūlų ir nepadarytumėte skylių. Būkite labai atsargūs! Saugokite ne tik drabužį, bet ir save.

 

Žirklės. Dar vienas rizikingas metodas, kuriam reikės nedidelių ir labai aštrių žirklių. Procesas toks pat, kaip darbuojantis skustuvu. Bet nepatariame rinktis šio metodo laisvai megztiems drabužiams.